Jdi na obsah Jdi na menu
 


Česko našlo SuperStar!   I.
 
zdroj: super.cz

Aneta Langerová

Aneta Langerová
 
 
FOTA
 
 
 
 
ANETA LANGEROVÁ-VODA  ŽIVÁ
 
 
 
 
 
všichni top10
 
 
 
Česko našlo SuperStar!  I I.
zdroj: super.cz

Vlasta Horváth

Vlasta Horváth
 
FOTA
 
 
 
VLASTA HORVÁTH-EUROSONG
 
 
všichni top10
 
 
 
Česko našlo SuperStar!     I I I.
zdroj: super.cz

Zbyněk Drda SuperStar!     I I I.

Zbyněk Drda
 
FOTA
 
 
ZBYNĚK DRDA-SFOUKNI SVÍČKU
 
 
 
všichni top10
 
 
 
DRUHÝ BYL DAVID SPILKA
PROTOŽE JE TO PODLE MÉHO NÁZORU VELKÝ TALENT I PRO MUZIKÁL
ZDE MÁTE PÁR FOTEK
zdroj: super.cz
 
DAVID SPILKA-MUZIKÁLOVÝ VEČER
 
 
MÁME SVŮJ CÍL-VIDEOKLIP
 
 
 
 
 
 
HLAVNÍ " KAT " SOUTĚŽE  POROTCE
 
EDA KLEZLA
zdroj: super.cz
 
 
 zdroj fotografií: super.cz
 
 
 

Generál Hvězdné pěchoty Fadrný: Budu hercem!

zdroj: super.cz
Vítěz Hvězdné pěchoty Štěpán Fadrný.
Vítěz Hvězdné pěchoty Štěpán Fadrný.
Pátek 5.1. 2007, 11:00
Nový generál Hvězdné pěchoty Štěpán Fadrný (19) zvítězil nad druhým žhavým kandidátem Lukášem Kovářem (25) s jeho osobitou interpretací muzikálové písně Lásko má, já stůňu jen o 30 hlasů.
 
 
 

Vítěz Hvězdné pěchoty

Š. FADRNÝ
KLIKNI NA UKÁZKU
 
ANIČKA
LUKÁŠ
MARTIN HRANÁČ -KONKURZ
MARTIN HRANÁČ CD
 
SuperStar v zahraničí
Velká Británie
Britská verze konkurzové show Pop Idol přinesla společnosti ITV na počátku roku 2001 senzační úspěch. V průměru se od října do března dívalo na každý pořad 13,4 milionu diváků. Při finále hlasovalo prostřednictvím telefonu 8,7 milionu diváků, přičemž většina rozhodla o vítězství Willa Younga. On je historicky prvním Pop Idolem. Úspěšně prošel všemi koly soutěže a ve finále porazil neméně talentovaného Garetha Gatese. Na Willovo konto složili diváci více než čtyři a půl milionu hlasů. Získal smlouvu se společností BMG a jeho prvního singlu s písněmi Evergreen a Anything Is Possible se za první týden prodalo neuvěřitelných 1.2 milionu kusů. Tím získal hned třikrát platinovou desku. Druhý finalista Gareth Gates titul ani smlouvu s vydavatelstvím nezískal, ale stěžovat si rozhodně nemůže. Jeho popularita mu umožnili vydat vlastní nahrávku. V Británii se, stejně jako Will Young, zařadil mezi uznávané celebrity.
Oba mladíci pak obsadili první místo v hitparádách s duetem The Long And Winding Road. Konkurzu pro druhou řadu pořadu Idols se zúčastnilo 20 000 zájemců.
Německo
Nejsledovanější stanice v Německu, komerční RTL, vysílá od 3. Září 2003 už druhou řadu pořadu Deutschland sucht den SuperStar, s lehce obměněným konceptem proti prvnímu vydání. I tentokrát počítají tvůrci s tím, že obdrží od diváků i odborné kritiky označení „Televizní událost sezóny“, jako tomu byla na jaře letošního roku. Podzimní vydání opět moderuje uznávaná dvojice Michelle Hunzikerová (26 let) a Carsten Spengemann (31).
Také v tomto případě volí ve čtyřech tzv. konkurzových show porota ty nejlepší, nejodvážnější a nejzajímavější zájemce o účinkování v pořadu. Konkurz proběhl v pěti městech – Lipsku, Frankfurtu nad Mohanem, Kolíně, Berlíně a Mnichově. Jen 150 nejlepších kandidátů postoupilo dál. Pátý pořad divákům přiblížil takzvaný Recall v Berlíně. Ze 150 byla porotou za dva dny vybráno 50 posledních.
A poté už převzali výběr diváci. Nejprve zvolili vždy dva nejlepší z padesátky posledních (soutěžící se představovali v pořadech po deseti). Novinkou v této řadě byla možnost pro všech 40 zbylých – v posledním pořadu se mohli pokusit ještě jednou zaujmout diváky a porotu. Zbývající dvojice je nakonec vybrána podle následujícího klíče – jeden na návrh poroty, druhý podle hlasování diváků. Finálové pořady budou tedy v Německu za účasti dvanácti kandidátů.
V deseti večerech, vysílaných živě, vždy v sobotu ve 21.15 budou soutěžící zpívat například největší hity určitého desetiletí, nejkrásnější zamilované písně nebo slavné skladby klasiků pop musik. Diváci po každém pořadu volí své favority. Kdo dostane nejméně hlasů,.vypadává. Ve velké finálové show se pak odehraje nervy drásající souboj mezi dvěma finalisty.
Vítěz první řady Alexandr zabodoval v hitparádách letos v říjnu s písní Free Like A Wind, kterou pro něj složil člen poroty Dieter Bohlen a jež se stala titulní melodií pro historický film RTL Hrdina gladiátorů. Alexandr hned s prvním singlem Take me tonight prodal přes milion kopií.
13.03. 2004 v noci ze soboty na neděli se diváci RTL dozvěděli, kdo se stal
německou Superstar 2004. Už před finálovým večerem bylo jisté, že vítězkou bude žena. Diváci totiž pro finálový večer vybrali vedle Elli (Elisabeth) z Regensburgu také 19letou Denise z Geilenkirchenu. Pro tu ve finále ale hlasovalo „jen“ 39 procent diváků. Budoucí učitelka Elli zaujala zejména písní This Is My Life, kterou pro ní zkomponoval předseda poroty Dieter Bohlen. „Na začátku přímých přenosů mne vůbec nenapadlo, že by Elli mohla vyhrát. Jistý jsem si byl až poté, co zazpívala poslední píseň,“ řekl Bohlen. V cílové skupině 14-49letých dosáhla RTL s finálovým večerem podílu na trhu 26,3 procenta.
Spojené státy
Dvojitý zásah – finalisté bodují v americké Top Ten
Finalista druhé řady Reality Show American Idol Clay Aiken a její vítěz Ruben Studdard debutovali ve stejný den se svými singly (první se jmenuje This Is The Night a druhý, Studdardův, Flying Without Wings) obsadili první a druhé místo v americké hitparádě. To dokazuje, jakou popularitu si show ve Spojených státech za poslední dva roky získala. Souboj nezaměstnaného afroameričana Rubena Studdarda a studenta Claye Aikena sledovalo kolem třiceti milionů diváků – 24 milionů se přímo zúčastnilo na telefonickém hlasování. Obdobně populární jsou i kandidáti z první řady této show. Vítězka Kelly Clarksonová, bývalá servírka z Texasu, zaujala hudební fanoušky natolik, že se jejího doublesinglu A Moment Like This/ Before Your Love prodalo v jediném týdnu 236 tisíc kusů. Ve Spojených státech vedl úspěch formátu k tomu, že se společnost Fox rozhodla připravit jeho dětskou verzi – o místo v dětské hudební skupině budou zápolit kandidáti ve věku mezi 6 a 13 lety.
Norsko
Také Norsko vybíralo v tomto roce svou SuperStar. A i v této zemi dosáhla sledovanost rekordních čísel – na finále pořadu se 23. května dívalo 1.19 milionu diváků. Vítězem se stal Kurt Nilsen. Ten už vydal svůj první singl She´s So High, jehož se za deset dnů prodalo 63 tisíc kusů. Je třeba připomenout, že Norsko má jen 4,5 milionu obyvatel.
Polsko
Stále nové rekordy překonávala polská verze SuperStar. První řada přitáhla k obrazovkám miliony diváků. Při finále se zhroutila polská telefonní síť. Polsko získalo primát – je první zemí, kde zvítězila v této konkurzové show dívka. Alicja Janoszová. Druhá řada byla neméně úspěšná. Tentokrát se vítězem stal mladík jménem Krzystof Zalewski, který, byť se až do začátku show zabýval především heavy metalem, prokázal, že má talent i na jiné hudební žánry. Do třetí řady se přihlásilo na 8 tisíc zájemců.
Francie
"A la recherche de la nouvelle star"
Hledání nové hvězdy patří mezi francouzskými diváky k nejoblíbenějším pořadům. A nejen to – Francie zaznamenala i jeden z největších náporů kandidátů. Do konkurzu na první řadu se totiž přihlásilo na 20 000 lidí ve věku mezi 16 a 28 lety.
Jiřní Afrika
Lepší než Big Brother
Finále jihoafrické konkurzové show Idols sledovalo víc diváků než celoafrickou verzi slavné Reality Show Big Brothjer. Vítězem se stal 23letý student práv Heinz Winckler, který kromě lukrativní smlouvy s vydavatelstvím BMG obdržel i luxusní sportovní vůz. Jeho první singl Once Time In A Lifetime získal v prvním týdnu Platinovou desku. Druhá řada Idols začala v Jihoafrické republice v červnu 2003 a velké finále se odehrálo v polovině října. Výjimečná byla především tím, že se jej zúčastnili i kandidáti z dalších zemí Afriky – například z Ghany, Botswany, Ugandy nebo Nigérie.
 FOTKY ZE SUPERSTAR MIX